1808Y2K05P60BCT
Mfr.Part #
1808Y2K05P60BCT
Description
CAP CER 5.6PF 2KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
5.6pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
1808Y2K05P60BCT
Knowles Syfer 1808Y2K05P60BCT
FlexiCap™ 5.6pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K05P60BCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808Y2K05P60BCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm