1808Y2K00680GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K00680GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 2KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
68pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y2K00680GCT
Knowles Syfer 1808Y2K00680GCT
FlexiCap™ 68pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00680GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y2K00680GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm