1808Y2K00561MXT
Mfr.Part #
1808Y2K00561MXT
Description
CAP CER 560PF 2KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1808Y2K00561MXT
Knowles Syfer 1808Y2K00561MXT
FlexiCap™ 560pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00561MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808Y2K00561MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm