1808Y2K00560KCT
Mfr.Part #
1808Y2K00560KCT
Description
CAP CER 56PF 2KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
56pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y2K00560KCT
Knowles Syfer 1808Y2K00560KCT
FlexiCap™ 56pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00560KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2K00560KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm