1808Y2K00560KCR
Mfr.Part #
1808Y2K00560KCR
Description
CAP CER 56PF 2KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
56pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y2K00560KCR
Knowles Syfer 1808Y2K00560KCR
FlexiCap™ 56pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00560KCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y2K00560KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm