1808Y2K00472MXR
Mfr.Part #
1808Y2K00472MXR
Description
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±20%
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2K00472MXR
Knowles Syfer 1808Y2K00472MXR
FlexiCap™ 4700pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00472MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2K00472MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm