1808Y2K00470JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K00470JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 2KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Datasheets
1808Y2K00470JCT
Knowles Syfer 1808Y2K00470JCT
FlexiCap™ 47pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00470JCT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808Y2K00470JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm