1808Y2K00470FCR
Mfr.Part #
1808Y2K00470FCR
Description
CAP CER 47PF 2KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1808Y2K00470FCR
Knowles Syfer 1808Y2K00470FCR
FlexiCap™ 47pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00470FCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y2K00470FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm