1808Y2K00390FCT
Mfr.Part #
1808Y2K00390FCT
Description
CAP CER 39PF 2KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808Y2K00390FCT
Knowles Syfer 1808Y2K00390FCT
FlexiCap™ 39pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00390FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2K00390FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm