1808Y2K00331MXR
Mfr.Part #
1808Y2K00331MXR
Description
CAP CER 330PF 2KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
330pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2K00331MXR
Knowles Syfer 1808Y2K00331MXR
FlexiCap™ 330pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00331MXR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y2K00331MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm