1808Y2K00331JXR
Mfr.Part #
1808Y2K00331JXR
Description
CAP CER 330PF 2KV X7R 1808
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808Y2K00331JXR
Knowles Syfer 1808Y2K00331JXR
FlexiCap™ 330pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00331JXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808Y2K00331JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm