1808Y2K00271JXT
Mfr.Part #
1808Y2K00271JXT
Description
CAP CER 270PF 2KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y2K00271JXT
Knowles Syfer 1808Y2K00271JXT
FlexiCap™ 270pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00271JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2K00271JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm