1808Y2K00221KXR
Mfr.Part #
1808Y2K00221KXR
Description
CAP CER 220PF 2KV X7R 1808
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2K00221KXR
Knowles Syfer 1808Y2K00221KXR
FlexiCap™ 220pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00221KXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2K00221KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm