1808Y2K00151JCT
Mfr.Part #
1808Y2K00151JCT
Description
CAP CER 150PF 2KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1808Y2K00151JCT
Knowles Syfer 1808Y2K00151JCT
FlexiCap™ 150pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00151JCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2K00151JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm