1808Y2K00151JCR
Mfr.Part #
1808Y2K00151JCR
Description
CAP CER 150PF 2KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±5%
1808 (4520 metric)
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y2K00151JCR
Knowles Syfer 1808Y2K00151JCR
FlexiCap™ 150pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00151JCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y2K00151JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm