1808Y2K00151FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K00151FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 2KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y2K00151FCT
Knowles Syfer 1808Y2K00151FCT
FlexiCap™ 150pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00151FCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808Y2K00151FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm