1808Y2K00122JXR
Mfr.Part #
1808Y2K00122JXR
Description
CAP CER 1200PF 2KV X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1200pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1808Y2K00122JXR
Knowles Syfer 1808Y2K00122JXR
FlexiCap™ 1200pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00122JXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2K00122JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm