1808Y2K00121KXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K00121KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 2KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y2K00121KXR
Knowles Syfer 1808Y2K00121KXR
FlexiCap™ 120pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00121KXR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y2K00121KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm