1808Y2K00121KCT
Mfr.Part #
1808Y2K00121KCT
Description
CAP CER 120PF 2KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
120pF
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y2K00121KCT
Knowles Syfer 1808Y2K00121KCT
FlexiCap™ 120pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00121KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y2K00121KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm