1808Y2K00120GCR
Mfr.Part #
1808Y2K00120GCR
Description
CAP CER 12PF 2KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1808Y2K00120GCR
Knowles Syfer 1808Y2K00120GCR
FlexiCap™ 12pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K00120GCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808Y2K00120GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm