1808Y2508P20BFR
Mfr.Part #
1808Y2508P20BFR
Description
CAP CER 8.2PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
1808Y2508P20BFR
Knowles Syfer 1808Y2508P20BFR
FlexiCap™ 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2508P20BFR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y2508P20BFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm