1808Y2504P70DCT
Mfr.Part #
1808Y2504P70DCT
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
4.7pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
1808Y2504P70DCT
Knowles Syfer 1808Y2504P70DCT
FlexiCap™ 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2504P70DCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808Y2504P70DCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm