1808Y2504P70CFR
Mfr.Part #
1808Y2504P70CFR
Description
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y2504P70CFR
Knowles Syfer 1808Y2504P70CFR
FlexiCap™ 4.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2504P70CFR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2504P70CFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm