1808Y2500822MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2500822MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 250V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8200pF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage - Rated :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y2500822MXR
Knowles Syfer 1808Y2500822MXR
FlexiCap™ 8200pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500822MXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808Y2500822MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm