1808Y2500821JFT
Mfr.Part #
1808Y2500821JFT
Description
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808Y2500821JFT
Knowles Syfer 1808Y2500821JFT
FlexiCap™ 820pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500821JFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2500821JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm