1808Y2500821GFR
Mfr.Part #
1808Y2500821GFR
Description
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
1808Y2500821GFR
Knowles Syfer 1808Y2500821GFR
FlexiCap™ 820pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500821GFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y2500821GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm