1808Y2500821GCR
Mfr.Part #
1808Y2500821GCR
Description
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y2500821GCR
Knowles Syfer 1808Y2500821GCR
FlexiCap™ 820pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500821GCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2500821GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm