1808Y2500681JXT
Mfr.Part #
1808Y2500681JXT
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y2500681JXT
Knowles Syfer 1808Y2500681JXT
FlexiCap™ 680pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500681JXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808Y2500681JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm