1808Y2500681JFT
Mfr.Part #
1808Y2500681JFT
Description
CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
680pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1808Y2500681JFT
Knowles Syfer 1808Y2500681JFT
FlexiCap™ 680pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500681JFT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y2500681JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm