1808Y2500681GFR
Mfr.Part #
1808Y2500681GFR
Description
CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2500681GFR
Knowles Syfer 1808Y2500681GFR
FlexiCap™ 680pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500681GFR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y2500681GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm