1808Y2500473KXR
Mfr.Part #
1808Y2500473KXR
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.047µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y2500473KXR
Knowles Syfer 1808Y2500473KXR
FlexiCap™ 0.047μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500473KXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y2500473KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm