1808Y2500471KXR
Mfr.Part #
1808Y2500471KXR
Description
CAP CER 470PF 250V X7R 1808
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y2500471KXR
Knowles Syfer 1808Y2500471KXR
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500471KXR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y2500471KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm