1808Y2500391JCR
Mfr.Part #
1808Y2500391JCR
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808Y2500391JCR
Knowles Syfer 1808Y2500391JCR
FlexiCap™ 390pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500391JCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y2500391JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm