1808Y2500331MXT
Mfr.Part #
1808Y2500331MXT
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
330pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y2500331MXT
Knowles Syfer 1808Y2500331MXT
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500331MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y2500331MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm