1808Y2500331KDT
Mfr.Part #
1808Y2500331KDT
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
330pF
Datasheets
1808Y2500331KDT
Knowles Syfer 1808Y2500331KDT
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500331KDT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
1808Y2500331KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm