1808Y2500331GFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2500331GFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
Series :
FlexiCap™
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2500331GFT
Knowles Syfer 1808Y2500331GFT
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500331GFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2500331GFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm