1808Y2500271GCR
Mfr.Part #
1808Y2500271GCR
Description
CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2500271GCR
Knowles Syfer 1808Y2500271GCR
FlexiCap™ 270pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500271GCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2500271GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm