1808Y2500220KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2500220KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
22pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y2500220KCT
Knowles Syfer 1808Y2500220KCT
FlexiCap™ 22pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500220KCT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808Y2500220KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm