1808Y2500180KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2500180KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
18pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
FlexiCap™
Datasheets
1808Y2500180KCT
Knowles Syfer 1808Y2500180KCT
FlexiCap™ 18pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500180KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2500180KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm