1808Y2500180KCR
Mfr.Part #
1808Y2500180KCR
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
18pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y2500180KCR
Knowles Syfer 1808Y2500180KCR
FlexiCap™ 18pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500180KCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y2500180KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm