1808Y2500122KDT
Mfr.Part #
1808Y2500122KDT
Description
CAP CER 1200PF 250V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1200pF
Datasheets
1808Y2500122KDT
Knowles Syfer 1808Y2500122KDT
FlexiCap™ 1200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500122KDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2500122KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm