1808Y2500120GCR
Mfr.Part #
1808Y2500120GCR
Description
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2500120GCR
Knowles Syfer 1808Y2500120GCR
FlexiCap™ 12pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500120GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2500120GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm