1808Y2500103KXT
Mfr.Part #
1808Y2500103KXT
Description
CAP CER 10000PF 250V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y2500103KXT
Knowles Syfer 1808Y2500103KXT
FlexiCap™ 10000pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500103KXT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808Y2500103KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm