1808Y2500100FCT
Mfr.Part #
1808Y2500100FCT
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y2500100FCT
Knowles Syfer 1808Y2500100FCT
FlexiCap™ 10pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500100FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2500100FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm