1808Y2000681JCR
Mfr.Part #
1808Y2000681JCR
Description
CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
680pF
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y2000681JCR
Knowles Syfer 1808Y2000681JCR
FlexiCap™ 680pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000681JCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808Y2000681JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm