1808Y2000471MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2000471MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 200V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
1808Y2000471MXR
Knowles Syfer 1808Y2000471MXR
FlexiCap™ 470pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000471MXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808Y2000471MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm