1808Y2000331GFT
Mfr.Part #
1808Y2000331GFT
Description
CAP CER 330PF 200V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808Y2000331GFT
Knowles Syfer 1808Y2000331GFT
FlexiCap™ 330pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000331GFT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y2000331GFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm