1808Y2000121MDT
Mfr.Part #
1808Y2000121MDT
Description
CAP CER 120PF 200V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
120pF
Datasheets
1808Y2000121MDT
Knowles Syfer 1808Y2000121MDT
FlexiCap™ 120pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000121MDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1808Y2000121MDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm