1808Y2000121KFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2000121KFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1808Y2000121KFR
Knowles Syfer 1808Y2000121KFR
FlexiCap™ 120pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000121KFR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y2000121KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm