1808Y1K50682KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y1K50682KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 1.5KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
6800pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Datasheets
1808Y1K50682KXT
Knowles Syfer 1808Y1K50682KXT
FlexiCap™ 6800pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K50682KXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808Y1K50682KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm